Megint a szokásos kérdés: Mi az a virtuális rendszer?
Az én saját megfogalmazásom(ezért is nem olyan pontos, de valami ilyesmi): A fizikai rendszeren levő speciális program segítségével léterhozott mesterséges környezet. Vagyis, a rendes gépedre feltelepítesz valami virtuális gép készítésére, futtatására alkalmas szoftvert(VmWare, VirtualPC, VirtulaBOX), és annak segítségével tulajdonképp egy másik "számítógépet" teremtettél teljesen üresen az igazi, fizikai gépeden.
Mire jó ez a virtuális környezet? Nos, ez arra jó, hogy pl. ki akarsz egy új operációs rendszert próbálni, és nem akarod feltenni a gépedre, nehogy valami probláma üssön ki pl: az eredeti OS-t ledobja a gépről akaratod ellenére, adataid megsemmisüljenek, vagy csak mivel még nem láttad azt a bizonyos új OS-t, nem tartod fontosnak, hogy feltedd a gépedre, hiszen ha nem tetszik nehezebb is eltávolítanod, és veszélyesebb is.
A Virtualbox és a Microsoft Virtual PC ingyenes, a VMware-ért(ejtsd:véemvör) pedig fizetned kell. Én VirtualBoxot használok, amit az Oracle készített, és meg vagyok elégdve vele.
A Virtuális Rendszerekhez többnyire egy kicsit erősebb gép kell, mert futtania kell a (minimum, de lehet, hogy neked más is fut a háttérben, vagy meg van nyitva)fizikiai rendszeredet, a virtuális rendszert kezelő programodat, és persze a virtuális rendszert.
Én egy 2GBnyi memóriával rendelkezek, és a Virtuális rendszeremnek kb.:768 MB (512+256) memóriát szoktam adni. Nem ajánlott a memóriádnak a felétől többet odaadni a virtuális rendszerednek, mert így előfurdulhat, hogy túl kevés marad a fizikai rendszernek, és ez bizonyos problémákhoz vezethet.
És még valami: A virtuális rendszereknél nem biztos, hogy minden úgy működik egyes OS-eknél, mintha rendes fizikai gépen futna,de egyre jobban tökéletesednek ezek a programok.
ÜDV: Awasome-22